אשכנזי

הכל על נזיקין

דיני נזיקין

נזיקין, מלשון נזק, עוסק בנזקים שונים הנגרמים כתוצאה מתאונות לגוף, לנפש ולרכוש. תאונות הן אירוע יומיומי בחיינו. אנחנו נחשפים למגוון רחב של אירועים אשר מאיימים על שלומנו. זה יכול להיות התפקיד שלך בעבודה שאינו בטיחותי, תאונות רבות שקורות במרחב העבודה, במרחב פרטי, בגני ילדים, בבתי הספר ועוד. לפי דיני הנזיקין, אדם שנפגע וסבל מנזק שנגרם לו, יכול לתבוע את הפרט שגרם  לו את הנזק. כי הפיצוי אינו אוטומטי, והניזוק נדרש תחילה להוכיח שורה של קריטריונים לפני שיזכה בפיצוי. חשוב לכן לדעת, כי במקרים רבים, אדם שנפגע  יפנה לעורך דין מומחה בתחום הנזיקין, ויתבע פיצוי בגין הנזק שנגרם לו, ישנו סיכוי, בסבירות גבוהה, לקבל פיצוי כספי.

תאונת עבודה

תאונת עבודה מוגדרת בחוק כ- "תאונה שארעה תוך כדי עבודה ועקב עבודתו של הנפגע אצל מעבידו או מטעמו". תאונות עבודה הן תחום נפוץ ושכיח במיוחד. הן יכולות להיגרם תוך כדי עבודה, עקב תפקיד מסוים וגם בדרך לעבודה או בחזרה ממנה. תאונות מתרחשות לעיתים קרובות מאוד, ולא תמיד העובד יודע על זכותו לתבוע – החל מנפילה מסולם, החלקה, או למשל תאונת דרכים שהתרחשה במסגרת נסיעת עבודה או נסיעה בדרך לעבודה. גם אדם חולה לב, שלאחר שעות העבודה קיבל התקף לב עקב אירוע שהשפיע עליו במהלך העבודה, יוכל לתבוע אם מוכיחים שלולא התרחש אותו האירוע, לא היה מקבל התקף לב. במשרדנו, אנו מתמחים בכל הקשור לתאונות עבודה ומכירים את הנהלים, הפסיקות והחובות שיש למעסיק כלפי בטיחותו ובריאותו של העובד שלו. אם עברתם תאונת מקצוע ויש לכם ספק אם לתבוע – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ. 

מחלת מקצוע​

מחלת מקצוע זהו מקרה שבו מחלה התפתחה והחמירה, או נוצרה, בעקבות מקום העבודה של הניזוק. לדוגמה: חשיפה לרעש שפגע בשמיעה, חשיפה לחומרים מזהמים שגרמו למחלות עור או לסרטן העור, עבודה בעמידה ממושכת שגמרה לבעיות בברכיים ו/או בגב ואף מראות קשים וזוועות שגרמו לנזק ברמה הנפשית. גם נזקי הקלדה ממושכת לעובדים בעבודות קלדנות עלולה להיחשב למחלת מקצוע, והוכחת פגיעה במיתרי הקול בקרב מורים נחשבות למחלות מקצוע. פעמים רבות העובד שניזוק אינו מקשר בין אופי העבודה לנזק שנגרם לו, או שאינו בטוח בכך שהוא יכול לתבוע בגין הנזק ולקבל פיצויים. עורכי הדין במשרדנו הם בעלי ניסיון מצטבר רב בכל הקשור לתביעות בנושא מחלת מקצוע, בקיאים בסעיפים ומכירים היטב את התנהלות המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח הפרטיות. שוקלים לתבוע? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ.

חובת ההוכחה​

כדי להוכיח שנגרם נזק, יש להוכיח קשר סיבתי בין מעשה הרשלנות לבין הנזק שנגרם. לעיתים, התביעה נערכת מול חברת ביטוח או מול המוסד הביטוח לאומי – בעיקר במקרים של פגיעה בעבודה, מחלת עבודה וכדומה. לצורך כך, יש לאסוף כמה שיותר נתונים אודות הפגיעה והנזק – תמונות, חוות דעת רפואיות, עדויות של אנשים שנכחו בסביבה וכדומה. בתביעות נזיקין שעוסקות ברכוש יש לגבות את התביעה בחוות דעת של שמאי שיאמוד את היקף הנזק. עורכי הדין, המומחים לדיני נזיקין, במשרדנו הינם בעלי מומחיות רבה בתחום. אנחנו מכירים היטב את אופן החשיבה והפעולה של הגורמים הרלוונטיים ואת הסעיפים הנכונים שיסייעו לכם להוכיח את הקשר הסיבתי ואת הנזק שנגרם לכם.  נגרם לכם נזק? מה יש לעשות עכשיו? אל תהססו לפנות למשרדנו לקבלת ייעוץ וחוות דעת.

תהליך מיצוי הזכויות​

אנשים אשר חוו נזק, בין אם בגופם ובין אם ברכושם, חשים לעיתים קרובות כי הזכייה בתביעה מובטחת להם בשל הנזק שנגרם להם, ומחליטים לנהל את תהליך התביעה באופן עצמאי וללא סיוע והכוונה של עו"ד מומחה. תהליך התביעה למיצוי זכויות בגין נזק הינו מורכב, דורש ניהול של עורך-דין מומחה בדיני נזיקין במקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לצד עירוב של מספר גורמים כגון: ועדות רפואיות וחוות דעת שונות. מוצאים את עצמכם כסובלים מנזק הנגרם לכם בעבודה או בסביבה? אל תהססו לפנות למשרדנו לקבלת ייעוץ וחוות דעת.
נבנה ע"י טופה פרסום בדיגיטל