אשכנזי

סיפורי הצלחה

תאונת דרכים במסגרת העבודה

מדובר במקרה זה באימא, בת 35, המתגוררת בכפר יונה. בוקר אחד הסיעה את בנה בן ה-3 לגן הילדים, בדרכה למקום עבודתה בנתניה. בדרך אירעה תאונת דרכים. ביטוח לאומי, שניסה להתנער מלקיחת אחריות על המקרה, ניסה לטעון כי מדובר בסטייה ניכרת מהדרך.

משרדנו פנה לבית הדין לעבודה, שם טענו שמתקיים במקרה זה החריג לפיו הסעת ילדים לגן איננה נחשבת לסטייה ניכרת שעומדת בכלל הביטוח הלאומי. הוכחנו, למעלה מכל ספק, שתאונת עבודה מוגדרת 'כתאונה שאירעה בדרך לעבודה ובחזרה ממנה, וכוללת שני חריגים: הסעה ואיסוף של ילד מתחת לגיל 10 ועצירה לתפילה'.

למשרדנו מומחיות ארוכת שנים בנהלי תאונות עבודה והיכרות טובה מאוד עם דרכי העבודה והחשיבה של הביטוח הלאומי. בעקבות התביעה שהגיש משרדנו, פסק בית הדין לעבודה לטובת האם שקיבלה דמי פגיעה, במשך שלושה חודשים בהם שהתה בבית.

תביעה לאובדן כושר עבודה

מדובר במקרה של רופא, בן 56 שסבל ממחלה דמנטית. נדרשנו להתמודד מול חברות הביטוח שטענו שהוא כשיר לעבוד.

שלחנו טיוטת כתב תביעה שהביאה לבדיקות נוספות של הרופא המטופל. לאחר שקיבלנו את תוצאות הבדיקות של הלקוח, הגשנו ערעור לבית הדין לעבודה. הערעור של משרדנו התקבל ונפסק כי, הרופא יקבל לכל שארית חייו: קצבת נכות מלאה מביטוח לאומי, פנסיית נכות ממשרד הבריאות, קצבת אובדן כושר עבודה, קצבת סיעוד, זכויות בריאותיות מפוליסות נוספות ופטור ממס הכנסה.

לעורכי הדין במשרדנו הבנה כלל מערכתית וניסיון רב בטיפול בתביעות שקשורות למס הכנסה, ביטוח לאומי וחברות הביטוח הפרטיות והניסיון בטיפול במקרים מן הסוג הזה.
כיום, בעקבות התביעה והטיפול הממוקד, מקבל הרופא מידי חודש משכורת של 60 אלף ₪ ופטור מתשלום מס הכנסה.

תביעה ביטוח עסקים ומפעלים

בגן ילדים בגדרה נפל עץ אשר גרם נזק למבנים ולחצר המשחקים. למרות שחברת הביטוח פנתה לבעלי הגן קודם המקרה, והציע להם פוליסה מיוחדת לגני ילדים, נעלמה ברגע שהעץ נפל וטענה כי: עץ שנופל אינו אירוע פתאומי ובלתי צפוי והפוליסה אינה מכסה את המקרה. ביהמ"ש טען אף הוא שנפילה של עץ היא בעיתוי בלתי צפוי, אך האירוע הינו צפוי.
בעקבות ניסיוננו הרב בעולם הביטוח, היה בידנו להוכיח כי מדובר בתאונה, והפרשנות שלנו את הפוליסה הייתה לטובת המבוטח. הוכחנו שמדובר בנזק תאונתי בלתי צפוי.
ההתמודדות מול חברות הביטוח דורשת ניסיון רב: צוות המומחים במשרדנו עבדו שנים רבות בחברת ביטוח, בתפקידים ספציפיים ורלוונטיים לתחום. לפיכך, אנו מכירים את דרך החשיבה, אופי הפעולה וההתנהלות של חברות הביטוח. יתרון נוסף שנזקף לזכותנו הוא שהיינו שותפים לתהליך כתיבתן של פוליסות ביטוח, ולכן אנו יודעים לזהות את נקודות התורפה בפוליסות. בעלי הגן קיבלו פיצוי בגובה של 150 אלף ש"ח לאחר כשנה וחצי, ובעזרתו שיקמו את הגן.

תביעה לאובדן כושר עבודה

חולה נרקולפסיה, מחלת השינה, בן 35, אשר עקב מחלתו המתפתחת נאלץ לפרוש מעבודתו במשרד הביטחון. מאחר שמדובר באדם רהוט, אינטליגנטי ובעל הופעה מרשימה, היה קושי רב להוכיח לביטוח לאומי שהוא אינו יכול להמשיך ולעבוד.
משרדנו דרש כי החולה ייבדק במעבדת שינה. מתוצאות בדיקת המעבדה עולה כי הוא אכן חולה במחלה חשוכת המרפא, ולכן אינו יכול לתפקד ולעבוד כאדם רגיל. השלב הבא מצדנו היה הגשת תביעה לביטוח לאומי, זאת כדי לקבל פטור במס הכנסה, בין אם באמצעות ביטוח לאומי ובין אם באמצעות ועדה מיוחדת של מס הכנסה.
בעקבות היכרות מעמיקה של משרדנו עם נהלי הביטוח הלאומי ומס הכנסה, אופן העבודה מולם ומומחיות רבה בכל הקשור לקצבאות ופטור ממס, זכינו בתביעה. הלקוח מקבל כיום הכנסה חודשית פטורה ממס, בגובה של 35 אלף שקלים, וכן פיצויי פרישה ממשרד הביטחון, קרן פנסיה וכו'

תביעת ביטוח תאונות אישיות

אדם שעלה על סולם בביתו, נפל ושבר 3 מחוליות הגב ובעקבות כך עבר ניתוח לקיבוע.
צוות המומחים שלנו החליט במקרה זה על הפעלה של פוליסות תאונות אישיות. בהמשך, הוגשה הרחבה של התביעה בגין כאב מתמשך ממנו הוא סבל. גם במקרה זה, חברת הביטוח הערימה קשיים ולא רצתה לשלם וטענה שלא מדובר בזכאות.
בתביעה זו רושם משרדנו הצלחה בשני מישורים: האחד – קבלה של פיצוי כספי בסך 500 אלף ₪. במישור השני – מתוך היכרות עמוקה שלנו עם הליכי הגישור במסגרת טיפולים בתביעות רבות בהן מטפל המשרד, קיבל הלקוח פיצוי כספי בסך 80% מגובה הפוליסה.

תביעות ביטוח

אדם שרכש דירה ושילם עבורה באמצעות משכנתא, ביטח אותה אצל חברת הביטוח. לימים, כשהגיע לגיל 50, חלה במחלת כבד חמורה. חברת הביטוח שלחה לו מכתב, ובו היא מיידעת את המבוטח, כי פוליסת הביטוח של המשכנתא מבוטלת מאחר שלא ציין בזמן לקיחת המשכנתא שהוא חולה.
מדובר במקרה קלאסי של ניסיון לביטול פוליסה מצד חברת הביטוח. כתב התביעה שהגשנו היה ברור וחד ובו טען משרדנו כי הצהרת הבריאות הייתה נכונה, וכי המועד הקובע לצורך תקפותה של הפוליסה הוא מועד אבחון המחלה – שהיה חודשים לאחר החתימה על פוליסת ביטוח המשכנתא – ולא כפי שחברת הביטוח ניסתה לטעון. חברת הביטוח, מצידה, הבינה מהר שאין לה שום יכולת להתמודד עם האמיתות, וכי מדובר בתביעה שהולכת לקראת הפסד מידי, כיוון שהצהרת הבריאות הייתה נכונה כשניתנה.
היכרות לפרטי פרטים עם הסייגים והסעיפים בפוליסות הביטוח, על כל סוגיהן, לצד הכרת נקודות התורפה אצל חברות הביטוח. התיק נסגר עוד לפני שהוגש כתב הגנה מצב חברת הביטוח והגענו להסכם פשרה – סעד הצהרתי ולא תשלום כספי.

תביעות ביטוח

סיפורו של ילד נכה, בן 8, שנולד עם Giant Nevus. המדובר בשומות ענקיות, שמכסות את פני העור החיצוני, וכן מתרבות בחלל הפנימי של הגוף. המחלה תוקפת כ-1% מאוכלוסיית התינוקות בעולם ומפריעות לתפקוד. במקרה זה, התפשטותן של השומות פגעה ביכולת ההליכה של הילד.
בעקבות פניית המשרד ובעקבות התדרדרות מצבו של הילד, שחלה בתוך שנה אחת בלבד במקום תוך שלוש שנים, קיבלו הוריו של הילד קצבת ניידות וכן קצבת רכב/
נבנה ע"י טופה פרסום בדיגיטל